Доставим в любой населенный пункт Украины

Вибираємо ланцюги для коліс

Років двадцять тому про існування зимових шин у нас мало хто знав. Шини були тільки всесезонні, і взимку за допомогою звичайних ланцюгів перетворювалися на «всюдиходи». Зараз про ланцюги для коліс трохи підзабули. Однак, цей нескладний пристрій може дуже допомогти в складній ситуації. Переваги колесних ланцюгів - максимальна ефективність, компактність у знятому стані і легкість монтажу.

ланцюги для колісЛанцюги - це дійсно ефективний засіб для їзди по снігу, льоду та бруду. Їх можна встановлювати, як на легкові авто, так і на джипи і мікроавтобуси. При вмілому їх використанні, вони можуть бути дуже корисними не тільки взимку, але й цілий рік, особливо мисливцям та рибакам. Купити ланцюги для коліс в Києві, де-інде в нашій державі неважко. Вони є у наявності майже у будь-якому спеціалізованому магазині.

Один із найбюджетніших варіантів застосування ланцюгів, це коли автомобіль на 90% використовується для їзди по асфальту, і тільки іноді - для їзди по бруду та снігу. Багато водіїв - мисливці та рибаки, мають для цього два комплекти шин, тому що спеціальні шини для бруду аж ніяк не дешеві, а при русі по асфальту, вони дуже швидко зійдуть на непотріб. У такому випадку дуже зручно тримати при собі компактну валізку з лежачими там колісними ланцюгами, яка постійно перебуває в машині і не займає багато місця. Це буде цілком компромісним рішенням.

Що являють собою колісні ланцюги?

Функціонально ланцюги на колеса - це знімний протектор, який дає можливість поліпшити прохідність автомобіля в складних дорожніх умовах. Конструктивно, колесні ланцюги являють собою сітку з ланцюгів або інших матеріалів, одягнену на колесо. Таким чином, ланцюги забезпечують сильне зчеплення з дорогою, особливо при голольоді. Вони не забиваються брудом і снігом при русі автомобіля. При їзді по бруду, бездоріжжю, при інших складних умовах руху, колеса, взуті в ланцюги, впевнено чіпляються за грунт. Іноді ланцюги ще армують металевими або пластиковими шипами.

Різновиди ланцюгів

Колісні ланцюги поділяються на 2 основні класи:
- жорсткі
- м'які

У жорстких, в якості поперечок використовуються власне сам ланцюг, а у других - гумові або поліуретанові «ґрунтозацепи» або інші еластичні матеріали.

Сталеві (жорсткі) ланцюги виготовляються з міцної сталі, оцинкованої або навіть пофарбованої високоміцними емалями. На замовлення можуть виготовлятися ланцюги з титану (задоволення дуже дороге). Розмір ланки в ланцюгах для легкових автомобілів складає 12-18 мм. Останнім часом з'явилися ланцюги з так званими наддрібними ланками 9 мм. Вони призначені для автомобілів з низкопрофильними шинами. Для вантажівок, мікробусів та позашляховиків призначені ланцюги з великими ланками. Можна сказати, що чим більша ланка, тим краще властивості ланцюгів для бездоріжжя. Однак, у них більше вага, гірше буде їзда по прямій дорозі і вище зношення шин.

М'які ланцюги можуть бути виготовлені зі зносостійкої армованої гуми, пластику або більш сучасного матеріалу - поліуретану. В якості ґрунтозацепів використовуються ошиповані накладки з вищевказаних ланцюги на колесаматеріалів, бічна фіксація забезпечена ланками з цього ж матеріалу, а натяг, як правило, проводиться гумовим джгутом. Виробам з поліуретану характерні виключно великі значення міцності на розрив, зносостійкості, стійкості до хімікатів в поєднанні з високою еластичністю при низьких температурах. За своїми властивостями поліуретани, як правило, перевершують всі типи гум.

Існують ланцюги з еластичних матеріалів (їх також звуть бандажами). Вони нагадують гумові джгути еспандера, але в більш щільній та міцній оплетці. Такі бандажі не деформують шини. Але треба відзначити, шо прохідність машини буде трохи нижче, ніж з жорсткими ланцюгами.

Який вид ланцюгів на колеса краще?

Все залежить від того, як їздити. Так, якщо купити ланцюги на колеса жорсткі, то слід пам'ятати, що вони більш пристосовані до бездоріжжя, ніж м'які, проте вони не дозволяють їхати зі швидкістю більш ніж 40-50 км / год. Якщо купити ланцюги для коліс м'які, то з такими ланцюгами для коліс можливо рухатися зі швидкістю до 80. Також вони набагато менше, ніж жорсткі, перетворюють гуму на непотріб. Тому для тих, хто взимку більшу частину часу їздить по глибокому бездоріжжю, пухкому снігу, підійдуть сталеві ланцюги. В умовах зимової міської експлуатації, коли чергуються ділянки пухкого снігу, льоду та асфальту, більш широке застосування знайдуть «м'які» ланцюги. Кажучи про шини, треба сказати, що жорсткі ланцюги не станут в нагоді для низькопрофільних коліс, а м'які ланцюги для таких коліс підібрати можна.

Кілька корисних порад з експлуатації ланцюгів.

Якщо ще не доводилося вдягати і знімати ланцюги - потренуйтеся. Зробіть це в денний час - потім на дорозі буде простіше.
1. Зберігайте ланцюги в багажнику. Там повинні і знаходитися щільні рукавички і динамометричний ключ.
2. Пам'ятайте, що не можна встановлювати ланцюги на аварійні колеса.
3. Якщо на колесах встановлені ковпаки, їх потрібно зняти перед встановленням ланцюгів для коліс.
4. Колісні болти повинні бути захищені ковпачками.
5. Щоб при експлуатації ланцюгів на колеса досягти максимального ефекту і мінімального зношення, потрібно їх правильно встановлювати, і застосовувати тільки за необхідністю. Вдягати ланцюги слід безпосередньо перед подоланням непрохідної ділянки дороги та, відразу після її подолання, знімати. Дотримуючись цього правила, ви збережете підвіску автомобіля, а шини та ланцюги від зношення.

Слід пам'ятати, що ланцюги істотно порушують балансування коліс, тому дуже важливо дотримуватися швидкості руху, яка рекомендована виробником ланцюгів на колеса. Визначити напевно, які ланцюги кращі та будуть довше експлуатуватися, не можна. Все залежить від якості їх виготовлення, правильного підбору і експлуатації. Зараз купити в Києві ланцюги на колеса, або іншому населеному пункті не буде важким завданням для володарів автівок, треба тільки звернутися до будь-якого спеціалізованого магазину.

Залиште ваш коментар